Държавно първенство с пневматично оръжие Търговище 08-13,02,2019 год.

РЕЗУЛТАТИ

От 08 до 13 февруари 2019 г. в град Търговище се проведе Държавното първенство по спортна стрелба с пневматично оръжие за мъже и жени, юноши и девойки старша и младша възраст.
Участваха над двеста състезателя от двадесет клуба членове на Български стрелкови съюз.
В обновената зала по спортна стрелба на СКСС „СВЕТКАВИЦА“ за първи път състезанието в квалификациите и финалите за мъже и жени и старша възраст, както и финалите в новата олимпийска дисциплина Микс мъже и жени и микс юноши и девойки се проведе на електронни мишени с мултимедийно презентиране на хода на състезанието.

СК „СНАЙПЕР-92“ участва с най добрите си състезатели в отделните възрастови групи:

СУ „ДРЪСТЪР“ беше представено от осем състезателя:
с пушка Ванина Илиева 10 клас
и Йоанна Маринова 9 клас при девойки младша възраст;
Георги Георгиев 11 клас -старша възраст;
и Стелиян Бошнаков 9 клас -юноши младша.
с пистолет Севдим Емурла от 11 клас;
Георги Янков от 10 клас;
Радослав Янков от 9 клас и
Кольо Колев от 10 клас
С личен резултат от 549 т. Севдим Емурла остана на точка от шампиона Валентин Малакчиев
от Светкавица Търговище и се окичи със сребърен медал.

Личното постижение на Радослав Янков от 536т.
му донесе първия медал от държавно първенство бронзов.
Георги Янков остана шести с 526т.
Тримата спечелиха отборната
шампионска титла изпреварвайки отборите на ЦСКА София
и СК СТРЕЛБА Варна.

С два бронзови медала от първенството се завърна най титулованата ни състезателка
на пушка Ванина Илиева. В индивидуалната надпревара при девойки младша Ванина остана
трета с 593.0 т., след Виктория Митева Пирин Благоевград която спечели шампионската
титла с нов държавен рекорд 608,7 т. и Ивана Николова 598,3 от Левски София.
Втората ни състезателка Йоанна Маринова зае четвъртото място с 587,3 т.
При юношите младша възраст четвърто място и за Стелиян Бошнаков;
При юношите старша възраст пети Георги Георгиев В дисциплината юноши и девойки микс
с пушка, шампионите от миналата година Ванина и Боян Йорданов,отстъпиха на финала
пред силните състави на Тракия Пловдив и Левски София и останаха трети.